Itin plati Prancūzijos slidinėjimo kurortų įvairovė suteikia galimybę pasirinkti atostogas pagal kiekvieno pageidavimus: pradedantiesiems, šeimoms, taip pat slidininkams bei snieglentininkams, ieškantiems linksmų  apres-ski ar nutrūktgalviškų trasų. Šioje šalyje įgyvendinta „apgyvendinimo šalia slidinėjimo trasos“ koncepcija, nors viešbučiai ir apartamentai yra gan paprasti ir neretai stokoja žavesio. Iš esmės – mažai kas gali lygiuotis su slidinėjimo atostogomis Prancūzijoje.

CHAMONIX Apres-Ski mėgėjamsRekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame snieglentininkams

Chamonix – 1042 m. virš jūros lygio esantis nedidelis miestelis Šamoni slėnyje, aukščiausios Alpių viršukalnės –Monblano- papėdėje, garsėjantis kaip Prancūzijos alpinizmo sostinė. Tai vienas populiariausių Europos slidinėjimo regionų, kurio patogi geografinė padėtis suteikia galimybę slidinėti ne tik Prancūzijos, bet ir kaimyninių Italijos Kurmajero (Courmayeur) bei Šveicarijos Valorsino (Vallorcine) slidinėjimo centruose. Šamoni tinkamas tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems ar net profesionaliems slidininkams, taip pat šeimoms su vaikais. 90 procentų trasų yra daugiau nei 2000 m. aukštyje, todėl čia visada puiki sniego danga. Šalia Šamoni esančiame Baltajame slėnyje (Vallee Blanche)- populiari ir ilgiausia Europoje slidinėjimo trasa (22km.). Šamoni slidinėjimo regione išskiriamos trys pagrindinės slidinėjimo zonos: Brevent / Flegere, Grand Montets ir Balme.

Iš Šamoni keltuvu turistai gali pasikelti į Aiguille du Midi kalną (3842 m.) – nuo kurio atsiveria įspūdinga aukščiausio Vakarų
Europos kalno Monblano panorama. Kvapą taip pat gniaužia kelionė panoraminiu keltuvu virš Baltojo slėnio. Šamoni kurortas savo svečiams siūlo daug įvairiausių pramogų: baseinai su vandens kalneliais, pirtimis, čiuožykla, pasivažinėjimas rogėmis. Kurorte gausu parduotuvių, kavinukių, veikia diskotekos, naktiniai klubai, kazino.

LES ARCS Rekomeduojame šeimomsRekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame pradedantiemsRekomenduojame snieglentininkams

Les Arks – kurortas Prancūzijos Alpėse, vienas populiariausių slidinėjimo kurortų visoje Prancūzijoje, įeinantis į „Paradiski“ slidinėjimo regioną. Nepakartojamas vaizdas į virš slėnio iškilusį aukščiausią Alpių viršukalnę- Monblaną. Kurortas lengvai pasiekiamas, tačiau pačiuose miesteliuose automobilių eismas draudžiamas.

Les Arks sudaro keletas skirtingame aukštyje esančių slidinėjimo centrų (Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 ir Arc 2000), turinčių bendrą keltuvų tinklą- taigi atsiveria puikios galimybės išbandyti daugybę skirtingų trasų.

Les Arks turi 200 km. ilgio trasas, daugiau nei 60 keltuvų bei čia visada puiki sniego danga. Sujunkite visa tai su kita „Paradiski“ regiono dalimi (La Plagne), ir gausite 425 km. bendrų trasų, 100 km. lygumų slidinėjimo trasų ir net 2 ledynus- ideali vieta praleisti slidinėjimo atostogas. Les Arks taip pat populiarus tarp snieglenčių mėgėjų. Sutemus kurortas gali pasigirti Apres-Ski barų gausa, taip pat galite atsipalaiduoti SPA centruose, nueiti į kiną ar restoraną.

LES TROIS VALLEES Rekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame snieglentininkams

Bendras Les Trois Vallees trasų ilgis: 600 km.

Trasos: Mėlynos-200 km. Raudonos- 250 km. Žalios- 150 km.

Les Trois Vallees kurortai:

Les Menuires kurortas įsikūręs Belleviles slėnyje, už kelių kilometrų nuo Val Thorens, 1850 m. aukštyje. Les Menuires yra Trijų slėnių regiono dalis (tai didžiausias pasaulyje slidinėjimo plotas, turintis daugiau nei 600 km. trasų ir virš 170 keltuvų, jungiantis Les Menuires/ Saint Martin su Val Thorens, Orelle, Méribel, Courchevel, La Tania ir Brides-les-Bains). Les Menuires dar vadinamas „Alpių šypsena“ dėl itin saulėtų orų. Tai mielas Alpių kaimelis su begale restoranėlių, kavinių, barų, slidžių nuomos punktų, paprastai sujungtų su sporto parduotuvėmis, suvenyrų parduotuvėlių, „boutique“. Centre – pastatas, stilizuotas kaip cerkvė su varpine, bet naudojamas kaip automobilių statymo vieta.

Les Menuires savo išplanavimu skiriasi nuo Val Thorens. Jei pastarajame dauguma viešbučių ir gyvenamųjų vietų tarsi suspaustos Belleviles slėnio gale, tai Les Menuires  tarsi padalintas į atskirus, išbarstytus po visą slėnio šlaitą kvartaliukus su pilna paslaugų pasiūla kiekviename iš jų.

Les Menuires/Saint Martin ir Val Thorens suformuoja Belleville slėnio slidinėjimo zoną, turinčią 300 km. bendrų trasų ir 63 keltuvus.

 

MORZINE Rekomeduojame šeimoms

Morzine – didžiausias iš 12 tarpusavyje susijusių kalnų slidinėjimo kurortų Les Portes du Soleil regione, įsikūręs pačiame jo centre, pusiaukelėje tarp Monblano ir Ženevos ežero, Morzine jus apsups nepaliesta gamta. Tai džiuginantis akį tirolietiško stiliaus jaukus miestelis, tapęs aukštos klasės kurortu.  Čia nerasite gremėzdiškų stiklinių ir betoninių viešbučių kompleksų- jus džiugins jaukios gatvelės su gausybe parduotuvėlių, barų ir mažų restoranų. Iš Morzine keltuvais paprasta pasiekti visą Portes du Soleil slidinėjimo regioną, turintį net 12 kurortų, išsidėsčiusių tiek Prancūzijoje, tiek Šveicarijoje, kurių trasų bendras ilgis 650 km.

TIGNES Rekomeduojame šeimomsRekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame snieglentininkams

Tignes– Prancūzijos Alpėse 2100 m. aukštyje esantis slidinėjimo kurortas, priklausantis „Killy erdvei“ (L’Espace Killy)- taip vadinamas didelis regionas, jungiantis 300 km. Val d‘Isere ir Tignes kalnų slidinėjimo trasų. Būtent čia 1992 metais prasidėjo Žiemos olimpiados greitojo nusileidimo varžybos. Tignes garsus ir tuo, kad lapkričio mėnesį čia kasmet vyksta Pasaulio čempionato etapai. Kalnų slidinėjimo šlaitai iškilę iki 3656 m., o tai leidžia slidinėti ant ledyno ištisus metus. Trys pagrindiniai kurorto centrai: Tignes Le Lac (2100 m.), Le Lavachet (2100 m.), Val Claret (2100 m.) įsikūrę aplink vaizdingą ežerą pačioje kalnų papėdėje ir tarpusavyje jungiasi keltuvų sistema bei pasiekiami autobusais. Iš abiejų gyvenviečių atsiveria nuostabūs vaizdai į Monblano šlaitus.

VAL D’ISERE Apres-Ski mėgėjamsRekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame snieglentininkams

Val d’Isere – puikus bei daug lankytojų pritraukiantis Prancūzijos slidinėjimo kurortas, kartu su greta esančiu Tignes kurortu priklausantis L’Espace Killy slidinėjimo regionui. Slidininkų džiaugsmui- itin didelis trasų pasirinkimas, kurortas populiarus tarp pradedančiųjų. Val d‘Isere miestelyje išsaugota tradicinio Prancūzijos kaimelio atmosfera. 1992 m. Albervilio Olimpinių žaidynių metu čia vyko vyrų slidinėjimo rungtis.

Kurorte gausu veiklos aktyvaus poilsio mėgėjams- čiuožykla, laipiojimas ledynu, kitos judrios pramogos. Vakarais slidininkų laukia jaukūs barai, kavinukės, restoranai.