Italijos kalnų slidinėjimo perlas – Dolomiti SuperSki regionas, siūlantis šimtus kilomentrų keltuvais besijungiančių trasų. Slidinėjimas Italijoje- puikus atsipalaidavimas, besimėgaujant saulės šiluma, slidinėjimu ir geru maistu. Dauguma Italijos slidinėjimo kurortų labiau tinkami pradedantiesiems bei pažengusiems slidininkams, tačiau rasite ir sudėtingesnio reljefo trasų ekstremalams.
Dolomitų vaizdai ir aptakios viršukalnės – dovana fotografui. Arčiau Šveicarijos sienos svečių laukia prašmatnioji Červinija ir lėbautojų rojus Livinjas.

ARABBA Rekomenduojame patyrusiems

Araba slidinėjimo regionas –  tikras slidininkų rojus, vienas iš keturių Sella Rondos žiedui priklausančių Italijos Dolomitinių Alpių slidinėjimo centrų. Puiki geografinė padėtis – kurortas juosiamas Sella masyvo, Civetta ir Marmolada viršukalnių. Kurortas įsikūręs 1602 m. aukštyje. Kurorto svečiams lengvai pasiekiamos Sella Rondos trasos bei Dolomitinių Alpių „puošmena“ – Marmolada ledynas (3342 m.), dar vadinamas „Dolomitų Karaliene“ ir viliojantis slidininkus puria natūralaus sniego danga. Trasos populiarios ir tarp snieglentininkų.
Regionas apima tarpusavyje susietus Arabba ir Malga Ciapela kurortus.

BREUIL CERVINIA Apres-Ski mėgėjamsRekomeduojame šeimomsRekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame pradedantiems

Įstabaus grožio viršukalnių Matterhorn ir Monte Rosa papėdėje, Aostos slėnyje 1936 m. įkurtas unikalus slidinėjimo regionas, jungiantis dvi valstybes – Italiją ir Šveicariją. Pakilus į viršūnę Italijos pusėje, galima nusileisti Šveicarijos Zermato (Zermatt) kurortui priklausančiomis trasomis. Pagrindiniai šios slidinėjimo arenos miesteliai – garsus Šveicarijos kurortas Zermatas ir Italijos kurortiniai Valturnančė (Valtournanche) bei Breuil Cervinia.

Červinija keltuvais jungiasi su Zermatu. Kurortas įsikūręs 2050 m. virš jūros lygio, todėl slidinėjimo sezonas čia yra ilgas ir visad puiki sniego danga. Dėl stipraus vėjo gana dažnai būna uždaromi viršutiniai keltuvai. Laisvalaikiu jūsų paslaugoms įvairūs restoranai, barai, jauki pėsčiųjų gatvė, uždaras baseinas.

Valturnančė– nedidelis jaukus itališkas kurortas su siauromis galvelėmis, nedideliais viešbučiais bei restoranais. Kurortas įsikūręs Materhorno viršūnės papėdėje, 1524 m. aukštyje ir savo teritorija (apie 45 km. vidutinio sudėtingumo trasų) per Cime Biance kalvą jungiasi su Červinija.

CORTINA D′ AMPEZZO Apres-Ski mėgėjamsJūsų romantiškoms atostogoms

Kortina d‘Ampezo (Cortina d’Ampezzo) – prabangus ir madingas slidinėjimo regionas, įsikūręs saulėtame Ampecos slėnyje Dolomitinių Alpių kalnuose, netoli Italijos-Austrijos sienos, vos 160 km. į šiaurę nuo Venecijos. Šis prestižinis kurortas, dar vadinamas žieminiu „San Tropezu“, yra itin mėgstamas pasiturinčių europiečių. Slidinėjimas šiame regione pakankamai komfortabilus – gerai paruoštos trasos, daug saulėtų dienų, o kalnų viršukalnės sulaiko žvarbų vėją. Kurortas turi tris pagrindines slidinėjimo zonas, kurias jungia „Dolomit Superski“ slidinėjimo abonementas, leidžiantis mėgautis net 12-os slidinėjimo regionų trasomis. Norint paslidinėti tik Kortina d’Ampeca trasomis, užtenka vietinio slidinėjimo abonemento.

Kortina d‘Ampeca slidinėjimo regione yra 70 slidinėjimo trasų (bendras ilgis apie 115 km.), kurias aptarnauja 37 keltuvai.  Profesionalams tinkamos trasos- besidriekiančios nuo Forcella Saunie (2930 m.) ir Ra Valles (2470 m.) viršukalnių. Mažiau įgudusiems slidininkams siūloma išbandyti neilgas trasas Tofanos (3243 m.) šlaituose, pasižyminčiuose stora sniego danga.

Be slidinėjimo, Kortina d‘Ampezo kurorte svečiams siūloma ir kitų pramogų- čiuožinėjimas didžiulėje Ledo rūmų čiuožykloje, nusileidimas bobslėjaus trasomis, laipiojimas ledynais. Kurortas garsėja ir aktyviu naktiniu gyvenimu – barais, naktiniais klubais, restoranais.

CORVARA – Alta Badia Rekomeduojame šeimomsRekomenduojame pradedantiems

Korvara (1568 m.)– pagrindinis kurortas Alta Badia regione. Korvaros kurortas priklauso Sela Rondos slidinėjimo žiedui bei jungiasi su Selvos bei Arabos slidinėjimo kurortais. Alta Badia regionas yra žinomas kaip vienas iš prestižiškų Pasaulio Taurės slidinėjimo trasų bei turintis vieną iš techniškai sudėtingiausių slalomo trasų.

KRONPLATZ

Kronplaco slidinėjimo centras priklauso  garsiajam Dolomiti Superski regionui. Šis  centras jungia tris slėnius, išsidėsčiusius skirtinguose Plan de Corones kalno šlaituose. Šis kalnas laikomas pačiu geriausiu ir populiariausiu slidinėjimui pritaikytu kalnu visame Pietų Tirolio regione.

Aukščiausia viršukalnė – Concordia, kurios aukštis siekia 2275 m.  Kronplace rasite 32 aukščiausios kokybės keltuvus bei 119 kilometrų įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų, kuriose treniruojasi ir Italijos slidinėjimo meistrai. Trasos plačios ir gerai prižiūrimos. Slidinėjimo sezonas čia prasideda jau lapkričio pabaigoje, o baigiasi balandžio antroje pusėje.

Įsigijus Dolomiti Superski slidinėjimo pasą galima naudotis ne tik Kronplatz trasomis, bet ir keltuvais pasiekti žymųjį Sella Ronda kurortą.

Kalno papėdėje įsikūrę keletas kurortinių miestelių, iš kurių labai patogu pasiekti Kronplaco trasas. Didžiausias ir seniausias kurortas – Brunikas. Tai – kultūrinis administracinis regiono centras su nedideliu, bet jaukiu senamiesčiu.

Bendras trasų ilgis 119 km:

56 km – mėlynos, 31 km – raudonos, 29 km – juodos

32 keltuvai

Sezonas: lapkritis-balandis

Trasos: 27 mėlynos, 13 raudonų, 7 juodos

LIVIGNO Apres-Ski mėgėjamsRekomenduojame pradedantiemsRekomenduojame snieglentininkams

Kviečiame praleisti žiemos atostogų savaitę kalnuose kartu su puikia bendraminčių kompanija!

Renginys vyks Livinjo kalnų kurorote vasario 15 – 22 d.d.

LITHUANIAN SNOW WEEK – TAI:

  • Profesionaliai atrinkti viešbučiai prie pat slidinėjimo trasų
  • Slidinėjimo mėgėjų varžybos suaugusiems ir vaikams
  • Slidinėjimo mokyklėlės vaikams
  • Galimybė paslidinėti su lietuviškai kalbančiu instruktoriumi
  • Didžiausias Italijos snieglenčių Snowpark‘as
  • Naktinis kalnų slidinėjimo instruktorių šou
  • Vasario 16-osios šventinis vakarėlis tautiečių kompanijoje
  • Garsieji Livinjo Apres Ski ir naktinis gyvenimas
  • Vandens pramogos puikiame SPA Aquagranda

Renginio dalyviams organizuojamas tiesioginis skrydis ir pervežimas su apgyvendinimu viešbučiuose.

Daugiau informacijos tel. (85) 247 0000 arba beata@proarte.lt

MADONNA Di CAMPIGLIO

Madonna di Campiglio– tikras Dolomitų- Trentino perlas, įsikūręs 1550 m. aukštyje, nuostabiame slėnyje tarp Brenta Dolomitų bei Adamello ir Presanella ledynų. Šiandien tai didelis, labai elegantiškas ir turbūt  geriausias Italijos slidinėjimo kurortas, galintis pasiūlyti daugybę įvairios kategorijos trasų: viso jų yra daugiau nei 60 km. Kurortas ypač tinkamas pradedantiems slidininkams bei snieglentininkams.

Madona di Campiglio jungiasi su netoliese esančių kurortų Pinzolo, Folgaridos bei Marilevos (Marilleva) trasomis ir sudaro bendrą  net 150 km  slidinėjimo trasų regioną Campiglio- Val Rendena-Val di Sole. Jis savo ruožtu priklauso Skirama Dolomiti slidinėjimo regionui su 380 km trasų- bendras „Superskirama“ slidinėjimo abonementas leidžia naudotis visomis šiomis trasomis.

Pinzolo– Val Rendena slėnyje, 785 m. aukštyje įsikūręs nedidelis kurortas, nuo Madonna di Campiglio nutolęs apie 13 km. Kurortas turi puikias, daugiausia vidutinio sudėtingumo trasas (30 km).

VAL Di FASSA – FASSATAL Apres-Ski mėgėjamsRekomeduojame šeimomsRekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame pradedantiemsRekomenduojame snieglentininkams

Val di Fasa– regionas pačiame Dolomitinių Alpių centre, nuostabiame slėnyje, garsėjančiame kerinčiu gamtos grožiu ir didelėmis kalnų slidinėjimo galimybėmis. Įdomu tai, jog čia tebegyvena ladinų etninė grupė, išlaikiusi savitą kalbą ir kultūrą. Pagrindiniai Val di Fassa slėnio miesteliai- Canazei, Campitello, Vigo ir Poza di Fassa, Moena ir Soraga. Slėnyje išskiriamos dvi pagrindinės slidinėjimo zonos: Canazei-Campitello (didžiausia ir populiariausia zona, patenka į Sella Ronda slidinėjimo žiedą, pati prestižiškiausia ir judriausia regiono zona) ir Pozza-Vigo di Fassa (itin saulėta, mažesnė slidinėjimo zona, kurioje- įspūdinga aukščiausia Dolomitinių Alpių viršukalnė – Marmolados kalnas). Snieglentininkams įrengtos 2 zonos (Canazei ir Alboje).

Tarp Val di Fassa kaimelių ir keltuvų kursuoja nemokami autobusai. Su tuo pačiu Val di Fassa/Carezza slidinėjimo pasu leidžiama slidinėti Pozza, Alba ar Vigo di Fassa. Norint slidinėti Sella Ronda žiedu ir persikelti į kitas Dolomitinių Alpių kurortų trasas, reikia įsigyti slidinėjimo pasą „Dolomiti Superski“.

Be slidinėjimo, kurortuose siūloma ir daugiau įvairių pramogų – atvira čiuožykla, lygumų slidinėjimas, pasivažinėjimas šunų kinkiniais ir sniegomobiliais. Canazei kurorte veikia modernus sporto kompleksas. Miesteliuose įsikūrę daug parduotuvėlių, kavinukių, barų, veikia diskotekos.

VAL di FIEMME Rekomenduojame patyrusiemsRekomenduojame pradedantiems

Val di Fiemme – tai savotiški vartai į Dolomitines Alpes, vienas garsiausių kurortų sporto pasaulyje, traukiantis ne tik kalnų slidininkus, bet ir kitų žiemos sporto šakų mėgėjus – čia vyksta tarptautinės slidinėjimo, biatlono, snieglenčių ar šuolių nuo tramplino varžybos, o poilsiautojams siūlomas platus žiemos pramogų asortimentas.
Val di Fiemme sudaro penkios slidinėjimo zonos: Latemare (43 km. trasų, keltuvai iš Predaco, Pampeago ir Obereggen), Alpe Cermis (23 km. trasų, keltuvas iš Kavalezės), Alpe Lusia-Bellamonte (24 km. trasų, keltuvai iš Moenos ir Casteliro), ir dvi mažos – Jochgrimm (4 km. trasų) bei Passo Rolle (11 km. trasų). Vienas slidinėjimo abonementas galioja visiems penkiems slidinėjimo centrams. Puikiai išvystyta susisiekimo infrastruktūra. Val di Fiemme slėnyje išsibarstę daugybė kurortų, iš kurių didžiausi – Kavalezė ir Predacas.

Bendras trasų ilgis: 115 km.

Cavaleze, 1000 m. – tai tvirtas istorijos šaknis turintis kurortas, kurio istorija skaičiuojama net nuo XII a. Miestelyje siūloma mėgautis Alpe Cermis trasomis, leistis laukine Lagorajaus kalnų grandine ar vykti į slidinėjimo ekskursijas po kalnus. Iš kurorto į artimiausią Alpe Cermis slidinėjimo zoną patenkama „Fondovalle-Doss dei Laresi“ gondolomis. Kavalezės kurorte rasite ledo areną, čiuožyklą po atviru dangumi, baseiną, kino teatrą, gausu parduotuvėlių ir barų.

Predazzo, 1018 m. – populiariausias ir didžiausias Val di Fiemme slidinėjimo kurortas, garsėjantis turtinga istorija, kultūra ir tradicijomis. Vienas iš pagrindinių Predaco pasididžiavimų – gigantiškas šuolių su slidėmis nuo tramplino stadionas, kuriame 1991 ir 2003 m. vyko pasaulio čempionatai. „Predazzo-Gardone“ gondola slidininkus nukelia į Latemaro slidinėjimo centrą, kuriame gausu vidutinio sudėtingumo slidinėjimo trasų, taipogi čia gausu lyguminių trasų. Miestelyje rasite daugybę parduotuvių, restoranų, barų, picerijų, yra baseinas, čiuožykla, sporto klubas, boulingo centras.

VAL GARDENA – GRÖDNERTAL Rekomeduojame šeimomsRekomenduojame patyrusiems

Val Gardena, kitaip dar vadinama Griodnertaliu – Dolomitinėse Alpėse, pietų Tirolyje esantis puikus žiemos kurortas, įsikūręs vaizdingame Gardenos slėnyje, dėl trasų įvairumo idealiai tinkantis tiek pradedančiajam, tiek patyrusiam slidininkui. Val Gardeną sudaro trys pagrindiniai kurortai- Ortisei/St. Ulrich (1236 m. virš jūros lygio), St. Cristina (1418 m. virš jūros lygio) ir Selva/Wolkenstein (1536 m. virš jūros lygio). Puiki infrastruktūra- visus kurortus galima pasiekti reguliariai kursuojančiais autobusais. Val Gardenos slidinėjimo trasos priklauso garsiajam Sella Rondos žiedui.

Slidinėjama 1236-2518 m aukštyje. Bendras trasų ilgis – 175 km. 83 keltuvai. Veikia dirbtinio sniego purškimo sistema. Pačia sudėtingiausia trasa įvardijama Saslong (3500 m ilgio, aukščių skirtumas 839 m). Pati ilgiausia Seceda – St. Ulrichto trasa (9000 m ilgio, aukščių skirtumas 1275 m, vidutinio sudėtingumo).

Ortisėjus – jaukus senovinis miestelis, puikiai tinkantis šeimoms ir pradedantiems slidininkams. Kurortas laisvalaikiu turistams siūlo uždarą baseiną, teniso bei skvošo sales. Kurorto apylinkėse yra nemažai lygumų slidinėjimo trasų, pasivaikščiojimo takelių.

Santa Kristinos kurortą populiarus tarp įvairaus pasirengimo lygio slidininkų kompanijų ir porų. Šiame kurorte kasmet vyksta greitojo nusileidimo čempionato Pasaulio taurės etapai. St. Christina- įsikūrusi slėnio centre, apie 3,5 km. nuo St. Ulricho ir Selvos.

Selva – didžiausias Val Gardenos miestelis su gana aktyviu naktiniu gyvenimu, puikios Apres- Ski galimybės. Dar vienas kurorto privalumas – iki daugelio viešbučių galima nusileisti slidinėjimo trasomis. Pačios įdomiausios trasos priklauso Sella Rondos žiedui. Be to, iš Selvos nesunkiai pasiekiamos visos Val Gardenos trasos.